16 October 2017

Student Achievements

Congratulations to Brennus Fogarty-Pryor (7.4A) who achieved two bronze medals at the recent Winter Pool Rescue State Championships, representing Fremantle Surf Lifesaving Club. He won the bronze medal for U12-13 4x medley relay and the U12 male line throw.

Congratulations to David Stulpner (8.4C) who won Novice for Piping at the State Solos over the holidays.

Congratulations to the following boys who were awarded a Certificate of Academic Excellence for Semester 1, 2016:

Name

Year

Oliver Barrett

7

Oscar Bird

7

Pearson Chambel

7

Oscar Clements

7

Daniel Cooper

7

Xavier Dry

7

Benjamin Edgar

7

Tony Ghiselli

7

Harry Hansom

7

Jolyon Harrison-Murray

7

Matthew Kerfoot

7

Jacob Lewis

7

Will Marshall

7

Gregory McVicker

7

Hugh Mitchell

7

Heath Muller

7

Milan Narula

7

Andreas Schultz

7

Connor Smith

7

Raffael Torre

7

Tom Westcott

7

Cooper Anderson

8

Charlie Bevan

8

Ronan Cameron

8

Alex Chew

8

Ben Clarke

8

Toby Dew

8

Ashley Edgar

8

Ronald Fellows-Smith

8

Will Gordon

8

George Graham

8

Jack Hayward

8

Gianni Kain

8

Julian Kyriakou

8

Patrick Latchem

8

George Lewin

8

William Lewis

8

Darius Opie

8

David Polo

8

Charlie Radici

8

Lachie Raffan

8

Will Reeves

8

Lachlan Simpson

8

Matt Sofield

8

William Steinberg

8

Matt Steinepreis

8

Arun Tibballs

8

Cooper van Rooyen

8

Nicholas Verryn

8

Sam Wake

8

James Watson

8

Reuben Westerman

8

Daniel Wiese

8

Sebastian Wright

8

UNSW Digital Technologies Competition Results

Year 6

Hugo Fellows-Smith

High Distinction

Alexander Bateman

Credit

Winton Messina

Credit

Year 7

Heath Muller

High Distinction

Scott Henderson

Distinction

Samuel Bennett

Credit

Xavier Dry

Credit

Harry Frodsham

Credit

Kean Lee

Credit

Taj Massey

Credit

William Moffat-Clarke

Credit

Thomson Unsworth

Credit

Year 8

Adam Darley

High Distinction

Daniel Wiese

Distinction

Ronan Cameron

Credit

Thomas Kinnaird

Credit

Julian Kyriakou

Credit

Bailey Monaghan

Credit

Lachlan Norcott

Credit

Sam Wake

Credit

UNSW Science Competition Results

Year 6

Hugh Fellows-Smith

High Distinction

Alex Bateman

Credit

Henry Vaughan

Credit

Year 7

Xavier Dry

Distinction

Kean Lee

Distinction

Heath Muller

Distinction

Fraser Davis

Credit

Harry Frodsham

Credit

Alex Hill

Credit

Luka Kalugin

Credit

Michael Yu

Credit

Year 8

Julian Kyriakou

High Distinction

William Steinberg

High Distinction

Daniel Wiese

High Distinction

Adam Darley

Distinction

George Graham

Distinction

Lachlan Norcott

Distinction

Raphael Skinner

Distinction

David Stulpner

Distinction

Arun Tibballs

Distinction

Sam Wake

Distinction

Rory Bruce

Credit

Ronnie Fellows-Smith

Credit

Archie Frazer

Credit

Thomas Kinnaird

Credit

Eden Messina

Credit

Bailey Monaghan

Credit

Will Partridge

Credit

Will Reeves

Credit